FC Voluntari câștigă meciul din prima etapă a grupei „A” a Cupei României, scor 1-0, în deplasare, contra formației Unirea Slobozia.

În ciuda victoriei la limită contra ocupantei locului 5 al Ligii secunde, băieții lui Liviu Ciobotariu au dominat întâlnirea, raportul ocaziilor de gol la sfârșitul partidei fiind de 14 la 3 în favoarea echipei noastre.

FC Voluntari a început partida în următoarea formulă: Jesús Fernández- Achim, Achim, Meleke,Vlad, Tavares, Govea, Doru Andrei, Răduț, Florea, Merloi.

În repriza secundă au mai evoluat: Igor Armaș, Vadim Rață, Vitalie Damașcan, Naser Aliji și Nicolas Popescu.

Golul victoriei noastre a venit în minutul 55 al partidei când Vadim Rață a finalizat, la colțul lung, o centrare venită de la Vitalie Damașcan.

Următoare noastră partidă va avea loc sâmbătă, 22 octombrie, ora 17:00, pe teren propriu, în ultima etapă a turului de campionat contra formației Chindia Târgovişte.