Final de meci:

🤝🏻🇷🇴 FC Voluntari 🆚️ Karmiotissa 🇨🇾1️⃣1️⃣

⚽️Ambele reușite ale acestei partide, cu caracter amical ,au fost marcate din penalty.

Nou-promovata în prima ligă cipriotă a deschis scorul în minutul 19 al primei reprize în timp ce pentru formația noastră a reușit să egaleze,de la punctul cu var, Cosmin Achim în minutul 78.

👕FC Voluntari a început în următoarea formulă:Popa, Costin, Ricardinho, Meleke,Armaș, Vlad-Rață ,Droppa,Marcelo Lopes- Fulop, Nemec

🏟Pe parcursul jocului au mau intrat: Rîmniceanu, Vâlceanu,Achim, Matricardi,Florea, Tavares, Răduț, Marrone, Merloi,Andreș, Voican, Naser Aliji.

🇷🇴🔙🛩Băieții noștri se vor întoarce mâine, la ora 14:00 , în București, urmând ca pregătirile pentru startul Super Ligii 1 să le efectueze la baza de pregătire a stadionului „Anghel Iordănescu „.